Poëzieweek

Poëzieweek

Van 30 januari tot en met  5 februari is het Poëzieweek. Het grootste poëziefeest van de Lage Landen wordt in 2025 voor de dertiende keer gevierd. 

Het thema dit jaar is ‘lijfelijkheid’

Lijfelijkheid in poëzie roept een wereld van zintuiglijke ervaringen op. In de woorden van dichters vinden we een rijke verkenning van het lichaam in al zijn vormen en facetten.

Lijfelijkheid gaat ook over je thuis voelen in je lichaam (of niet), over de zoektocht naar identiteit, en de fluïditeit van onze fysieke en innerlijke wereld. Dichters verkennen de kwetsbaarheid en kracht van ons lichaam en de schoonheid van verandering.Met de wijsheid van het lichaam kan je ook poëzie lezen.

In de reeks Woorden temmen omschrijven Charlotte van den Broeck en Jeroen Dera het zo: 'Poëzie lees je niet alleen met je hoofd, maar met je hele lichaam: al je zintuigen en sensaties spelen een rol in de beleving van een gedicht.'

Charlotte van den Broeck is ook de auteur van het Poëziegeschenk, een bundel met 10 gloednieuwe gedichten rond het thema lijfelijkheid. 


Lees lijfelijke poëzie


Poëzie in de OBA

meer poëzie in de OBA


5 tips voor het lezen van poëzie

Poëzie lezen is niet voor iedereen weggelegd. Of toch wel? Ineke Holzhaus geeft al jaren lezingen en poëzieworkshops in de OBA. Wij vroegen haar naar de beste tips om poëzie te lezen. Want hoe doe je dat nou eigenlijk?